Genel

Ofiste Yaptığınız Kaçamağı Nasıl Saklarsınız

İş yerindeki romantik ilişkileri saklamak konusu oldukça önemlidir. Sizde dikkat çekmemek ve aynı zamanda ilişkinizi yaşamak istiyorsanız yazılanlara çok dikkat edin!

Birçok şirket iş yerindeki romantik ilişkileri hoş görmese de çok sık karşılaşılan bir olaydır. CNN’in yaptığı ve çiftlere nerede tanıştıklarını sorduğu bir araştırmada “iş yeri” en popüler cevaplar arasında çıkmıştır. Bu araştırmaya katılanların %40’ı iş yerinden biriyle bir ilişki yaşadığını belirtmiş ve şaşırtıcı bir şekilde bu kişilerin %66’sı ilişkilerinin saklanması gerektiğini düşünmemiştir.

İş yerinden biriyle romantik bir ilişkiye girmek önerilmese de bazen öneriler fayda etmiyor. Eğer siz de iş arkadaşınıza olan aşkınızı kontrol altına alamıyorsanız, işinizin iyiliği için bunu saklamak istiyorsanız aşağıdakileri dikkatle okuyun.

  • Alışkanlıklarınızı değiştirmeyin

Öncelikle siz ne kadar takip edildiğinizi düşünürseniz düşünün, herkes takip edilir, herkesin yaptığı bir yere yazılır. Kiminle yemeğe çıktığın, kim mesaiye kalınca kaldığın, evine gidiş güzergahını mı değişti. Sakın bunlara dikkat eden var mı demeyin, ben kimim ki beni takip etsinler demeyin. Bunu görev edinen insanlar var. Kahvaltıyı nereden alıyorsun, çayını şekerli mi içiyorsun, genelde kimlerle yemeğe çıkarsın, yoksa bugün fazla mı güldün, saçını mı değiştirdin, ne olunca ayağını sallıyorsun, artık sinekkaydı mı tıraş oluyorsun, daha mı sık ağda yapıyorsun, etek boyun mu kısaldığına bile dikkat edilir. Alışkanlıklarınızı değiştirmeyin, önceden ne yapıyorsanız onu yapmaya devam edin.

  • Belge kullanmayın

Sürekli konuşmak, yazışmak, dokunmak isteyebilirsiniz. Ya özel mail adresinizi kullanın ya da kendi kişisel cep telefonunuzu. Şirket maillerinin silseniz bile okunabileceğini biliyor musunuz ya da şirket hatlarının dökümünün istendiği zaman alınabileceğini hatta çoğu firmaya telefon dökümünün otomatik olarak geldiğini. Masasına bırakacağınız küçük bir nota ya da bir çiçeğin her zaman en tehlikeli adımlar (şahit bırakmak) olduğunu unutmayın. Ayrıca cep telefonunuzda resmini kullanmamaya da dikkat etmelisiniz.

  • Ofis aktivitelerine beraber gitmeyin

Ofiste verilen bir happy hour ya da yılbaşı yemeğinde yakınlaşmak en tehlikelisi sayılabilir. Buraya gelen kişilerin amacı ya avlanmak ya da online av seyretmek olacaktır. Birbirinize yakınlaşmasanız bile bir gülüş, bir bakışın manası rahatlıkla anlaşılabilir. Daha önce bu tür eğlencelere katıldıysanız katılmaya, katılmadıysanız hiç bulunmamaya çalışın. İkinizde normalde katılıyorsanız, farklı zamanlarda orada bulunmak güvenli olabilir.

  • İşinizi etkilemesine izin vermeyin

Mesai saatleri içinde işinizi yapmaya devam edin. Özellikle yanlış kabul edilen bir ilişki başlattınız. Ortaya çıkması durumunda en azından işinizde iyi olmanız hafifletici sebep sayılabilir. Bir de olabilecek tartışmalarda ilişki yaşadığınız kişiyi tutmanız hem ilişkinizi ortaya çıkarabilir hem de anlaşılırsa mantıklı davranmadığınızdan işinizde kötü etkilenirsiniz. Daha sonra iki taraf için de olumsuz bir kariyere yol açabilir.

  • Aşk

Ofis aşkları genel kabul görmese de etrafımızda sıklıkla rastladığımız bir konu. Yasak meyveden gelen insanoğlu, yasaklar ile karşılaştığında bunu heyecan ile de birleştirerek keyifli maceralara atılmak isteyebilir. Sonuçlarını tartarak hareket etmeniz, en azından ortaya çıkınca karşılaşacağınız yargılamaları rahat atlatmanıza yol açar. Fakat bunun bir sonraki iş hayatınıza yansıtılabileceğini de unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: